Čo sú zubné implantáty a implantológia?

Trvalá a pevná náhrada chýbajúcich zubov, prípadne celého chrupu.

Zubné implantáty sú kovové skrutky, ktoré sa zavádzajú do kostí na miesta stratených zubov. Implantát má funkciu umelého koreňa, na ktorý sa môže zhotoviť korunka, mostík, alebo podoprieť protéza, ktorá potom pevne drží.

Vzhľadom k tomu, že implantáty sa spájajú s vašou čeľusťou, poskytujú stabilnú podporu umelým zubom.

Zubné protézy a mostíky namontované na implantáty nebudú v ústach kĺzať ani sa posunúť – obzvlášť dôležitou výhodou je komfort pri jedení a hovorení.

Zubný implantát sa vloží do čeľuste.
Na implantát je pripojená nadstavba, ktorá spája umelý zub s implantátom.
Na nadstavbu je pripevnený umelý zub.

Často kladené otázky

Kto a kedy môže využiť zubné implantáty?

Ak máte dobré zdravie, máte zdravé ďasná a máte dostatok kosti v čeľusti na držanie implantátu, zubné implantáty môžu byť pre vás to pravé. Ak sa vaša čeľustná kosť zmenšila, alebo ak sa nerozvinula normálne, môžete dostať kostný štep na vytvorenie kosti, táto procedúra sa nazýva kostná augmentácia. V prípade riadenej kostnej augmentácie, kedy sa doplnená kosť prekrýva kolagénovou membránou, je doba hojenia 4 až 6 mesiacov. Výhodou však je, že vo veľa prípadoch sa implantát dá aplikovať priamo počas augmentačnej procedúry.

Ak je to možné, využitie zubných implantátov odporúčame aplikovať ihneď po extrakcii alebo strate zubu, ale môže byť aplikovaná kedykoľvek neskôr, pokiaľ si extrakcia vyžaduje dlhšiu liečbu, napr. pri zápaloch. Na zavedený implantát vám zhotovíme dočanú korunku, alebo môže byť liečba riešená aj bez nej, všetko podľa vašich požiadaviek, resp. v závyslosti kvality usadenia implantátu.

Aké sú výhody zubných implantátov?

Ako prebieha implantologický zákrok?

Starostlivosť o zubné implantáty.

Koľko to stojí a ako dlho implantáty vydržia?